אודות מרכז אינדיגו להכשרת מטפלים

שיטת אינדיגו תרפי

הקמתי את מרכז ההכשרה "אינדיגו תרפי" על בסיס שיטת הטיפול שכתבתי, שיטה להכשרת מטפלים באוריינטציה מודרנית  – כאשר המרכז כולו מביט קדימה – לצרכי העידן הזה, הצרכים הפסיכולוגיים, הרוחניים, הרגשיים והמשפחתיים של האדם בעידן הנוכחי!

האדם המודרני נמצא במקום אחר, האיכויות שנדרשו בעבר שונות מהאיכויות הנדרשות לעידן זה המושגים משתנים, הקצב אחר והפתיחות, כמו גם הצמא לרעיונות חדשים גובר, אם כך, אם נרשה לעצמנו להביט על הדברים מפרספקטיבה שונה, נאפשר לעצמנו לגלות דברים אחרים..

אני מדברת על המשגה חדשה למושגים מוכרים, או להגדרות נפוצות הכוללת את המילים – לקות, הפרעה, מגבלה..שהרי אם נחליף את ההגדרה – "הפרעת קשב" בהגדרה – "ילד אינדיגו" אזי ניצור מרחב מאפשר ונפגוש אדם בעל אינטואיציה מחודדת, בעל רצון לשנות את העולם, רצון להביא את החדש, לתקן את העוולות ולשנות מסגרות, רבים מאנשי העידן הזה הם בעלי נטיות כאלה ואולם ישנם אנשים אשר תכונות אלה טבועות בהם חזק, מלידה! הם הגיעו לעולם עם בשורה! ועם איכויות רבות נוספות, אלה הם ילדי אינדיגו שבאו להזיז את העולם ולהיטיב עמו ואולם בלי מרחב המאפשר יצירה הופכת האנרגיה מרדנית ומעיבה, זו הדרך שלהם לקרוא לנו, להתעורר למשימה!

על פי הספרות המקצועית מוגדרים ילדי אינדיגו (על סמך הדמיון בין התסמינים) כבעלי הפרעת קשב וריכוז, או מנגד ילדים רגישים מאוד ואכן הרגישות הרבה והקליטה החדה משפיעה על יכולתם להתרכז בדבר אחד – הם מצוידים במעין אנטנות הקולטות מכל הכיוונים, לכן מתקשים להתעלם מרחשי הסביבה..ואולם הסטת הקשב לתחומי העניין שלהם עשוי ליצור פריצת דרך חברתית ותרומה קהילתית מופלאה, זאת רק, רק אם ניתן להם מרחב תמרון וקצת יותר חופש לפעול.

התערבות מערכתית

הפעילות שלנו לא מסתכמת עם הילדים לבדם, שכן לא פחות חשוב לעבוד עם כלל המערכת סביבם, עם ההורים, החברים וצוות בית הספר, כך נוכל לבצע טרנספורמציה ולרתום את הכוחות לעשייה משמעותית!

אם כך, זוהי בדיוק תוכנית ההכשרה אותה כתבתי!

תוכנית להכשרת מטפלים בילדי אינדיגו ובהוריהם – שיטת אינדיגו – שיטה מערכתית המשלבת  הנחייה אישית וקבוצתית.

אז מהי תרומתה של  התוכנית?

  • התוכנית מכשירה מנחי הורים ממקום המכוון למציאות העכשווית
  • התוכנית מאפשרת להתמיר אנרגיה מרדנית לאנרגיה תועלתית
  • התוכנית מאפשרת ליצר להפוך ליצירה, מאפשרת לכעס למצוא צורה חדשה
  • התוכנית מחזקת את הקשר בין "אני – אתה", בין "אני – אנחנו" כקבוצה מגובשת המכירה בכוח השיתוף ובאיכות של אינטליגנציית הקבוצה.
  • התוכנית מחזקת תשתיות אנושיות ומעודדת ביטוי לתחושות עמוקות
  • התוכנית מעודדת יוזמות מעשיות

אז למה לחכות? 

העולם עף קדימה.

                                                                               הצטרפו אלי,  

                                                                                                  נלי יואבי

Call Now Button //]]>