אודות מפתחת השיטה

היי

אני נלי כהן יואבי, את מסעותיי לחקר נפש האדם התחלתי- מיד אחרי שירותי הצבאי – ראשית, לימודי פסיכולוגיה, סיימתי תואר ראשון BA בפסיכולוגיה והמשכתי ללימודי תואר שני MSc בפסיכולוגיה חינוכית יישומית, לאחר מכן המשכתי ללימודי טיפול זוגי ומשפחתי – תהליך ההסמכה הארוך הסתיים לו בסופו של דבר וקיבלתי בהתרגשות את ההסמכה כמטפלת בפרט, בזוג ובמשפחה בשנים הללו זכיתי להמון ידע אודות המחקר הפסיכולוגי, אישיות האדם, מחוללי התנהגות ובעיקר רכשתי את המתודולוגיה הטיפולית האינטגרטיבית. אלה הם אבני היסוד, הם המהווים עבורי בסיס אקדמי לכל ידע שיבוא אחר כך!

ובא אחר כך..במרוצת השנים זכיתי לעבוד בתחום שלי ואף לנהל מגמה לפסיכותרפיה הוליסטית, בה הכשרתי אינספור מטפלים, כמו גם בשיטת הוליסטיקיד, אותה ייסדתי, רשמתי במאגר התוכניות של משרד החינוך והטמעתי ב- 3 בתי ספר – "עלומים" חולון, "ניצנים" ראשל"צ, "בארי" ראשל"צ.

במהלך השנים לא הפסקתי לחקור וללמוד – הן בארץ והן בעולם –  את המסע הרוחני שלי התחלתי ב – 2006 למדתי למדוט (לעשות מדיטציה) ונסעתי דרך הארגון לכנס רופאים ומטפלים בגרמניה שם נחשפתי להחלמות רוחניות וסיפורים אותנטיים אודות השפעתה של המדיטציה, או ליתר דיוק השפעת גלי מוח שקטים על ריפוי הגוף והנפש, מאז אני מודטת מידי יום וממשיכה במסע ובחקר – למדתי ותרגלתי אסכולות ריפוי ומודעות שונות – תטא הילינג, הילינג, טעימות מהיהדות, הינדואיזם, יוגה, בודהיזם, מגנטיזם וכד' – אני חוקרת את התודעה, הנפש והגוף, אני מתבוננת על המאסטרים שפגשתי בדרכי, בחלקם אור והשראה, בחלקם פחות..ואולם תמיד למדתי, החכמתי ובעיקר השתדלתי ומשתדלת לשפר את עצמי, את ההכלה שלי את ההבנה, אני מתרגלת מדיטציה ויוגה מידי יום, אני בוחנת את עצמי ובאה חשבון איתי כדי לשמור את ערכיי ולדבוק בדרכי, שהרי הייעוד שלי ברור לי – להשפיע לטובה, לרפא ולסייע לכל מי שצריך הכוונה, כל מי שמבקש הגשמה, ועל כך שנבחרתי לייעוד הזה אני לחלוטין מודה!

כאישיות יכולה להעיד על עצמי שאני יוצרת – אוהבת לשנות, לחבר ולבנות עולמות, אני לוקחת תיאוריה גולמית ומשלבת לאחרת, מוסיפה מתוך עצמי תובנות ובוחנת, מסתכלת ובעיקר מיישמת!

את ההשראה אני מקבלת ממרחבי השקט שמוצאת לעצמי – אני מחוברת למוסיקה, תנועה, לטבע ולקול הפנימי שלי  – אני חיה את הדברים ומלמדת את שמצאתי כטוב ונכון.

חיי האישיים הם מסע בפני עצמו, מחיי האישיים למדתי שנפלאות דרכי האל, מתוחכמות, לעיתים לא מובנות ולא נתפסות, שעליי להתמסר ולקבל כי יש את שלא אצליח לשנות! הבנתי, הפנמתי, בכיתי, צחקתי והכי הרבה צמחתי, מכל מכשול, מכל כאב, מכל הדהוד ורחש, למדתי שממצולות ניתן לגלות אוצרות והחבטה הכואבת מעיפה אותנו הכי גבוה שאפשר!

גיליתי שהמציאות היא החלום הכי מעורפל שיש

שהשמחה לא מנותקת מכאב

שהחוכמה מצליחה לראות את החורים

שפעם אתה למטה ופעם אתה בעננים

והבנתי שהדבר הכי אסתטי והכי יפה היא האנושיות הגבוהה, הרכות והחמלה – זו המתנה של היצור התבוני, זה מה שמנחה אותי

 

                                                                                          נלי כהן יואבי

 

Call Now Button //]]>